John MacArthur, Wayne A. Mack, a kol. The Master's College Faculty

Biblické poradenství

Tato kniha bude cennou pomocí pro sbory, kazatele a pastorační pracovníky v jejich službě trpícím, kteří hledají lásku a naději.

  • Autor: John MacArthur, Wayne A. Mack, a kol. The Master's College Faculty
  • Počet stran: 364
  • Rok vydání: 2018
  • Vazba: pevná
  • Rozměry: 160 x 220

395 

Kategorie: ,

Popis

Tato přelomová kniha představuje biblické poradenství, což je vlastně systematizovaná biblická pravda, která k řešení problémů jednotlivců přivádí živého Boha. Zakládá se na třech přesvědčeních, že:

– křesťané by lidem s problémy měli radit na základě Božího slova

– poradenství je základní součástí služby místní církve

– Boží lid by měl být vyškolen k tomu, aby zvládnul úspěšně biblicky radit

 

Dr. John MacArthur v tandemu s Dr. Waynem Mackem a dalšími kolegy sestavili knihu pro každého, kdo patří k Božímu lidu – pro pastýře, starší i laiky. Nejprve pátrají po historii biblického poradenství od biblických časů dodnes a poté se zabývají následujícími tématy:

Písmo a biblické poradenství

Poradenství a lidská hříšnost

Práce Ducha svatého a biblické poradenství

Jak dodat odvahy těm, kterým radíme

Obdarování Duchem a biblické poradenství

Kázání a biblické poradenství

 

Dr. John MacArthur je hlavním kazatelem v Grace Community Church v Sun Valley v Kalifornii. Rozhodl se vydat po stopách svého otce Dr. Jacka MacArthura a představuje již pátou kazatelskou generaci v rodině. Je také předsedou The Master´s College and Seminary a můžete si jej denně naladit na americké celonárodní radiostanici „Grace to You“. Napsal a editoval mnoho knih, z nichž česky dosud vyšly Naše dostatečnost v Kristu, Víra, která jedná, nebo Komentář ke Starému a Novému zákonu.

Dr. Wayne A. Mack je profesorem biblického poradenství na The Master´s College v Santa Clarita v Kalifornii. Vzdělání v oblasti poradenství, psychologie, teologie a církevní historie získal na Wheaton College, Filadelfském semináři a Westminsterském teologickém semináři. Mezi četné knihy, které napsal, patří: Strenghtening Your Marriage, Your Family God´s Way a How to Pray Effectively.