Jeremiah Burroughs

Vzácný klenot křesťanské spokojenosti

Kniha ze série Edice puritánů, která ukazuje, proč mohou být křesťané ti nejšťastnější a nejspokojenější lidé.

  • Autor: Jeremiah Burroughs
  • Vydavatel: Didasko
  • Vazba: Měkká
  • Rok vydání: 2023
  • ISBN: 978-80-88447-40-5
  • Počet stran: 236

320 

Vzácný klenot kře...

Loading...

Kategorie: , , Štítek:

Popis

Některá díla tohoto Puritána byly publikovány již za jeho života, jiné až po jeho smrti. Kniha s názvem Vzácný klenot křesťanské spokojenosti však patří mezi nejvýznamnější Burroughsova díla vůbec. Autor podporuje věřící napříč protestantskými denominacemi ke vzájemnému smíru navzdory odlišným přesvědčením. Především se však snaží ukázat cestu k pokoji a spokojenosti v obtížných a nelehkých dobách. Burroughs obrací pozornost na Boha a záchranu, která je v Něm. Díky tomu mohou křesťané žít ty nejspokojenější a nejradostnější životy ze všech. Jedná se o jedinečné dílo, které již několik staletí přináší věřícím nesmírné povzbuzení a útěchu.

JEREMIAH BURROUGHS (1599-1646) byl známý anglický puritánský kazatel. Harmonicky se v něm spojily dvě zdánlivě vylučující se vlastnosti – horlivost pro čistotu učení a uctívání spolu s pokojným duchem toužícím po tom, aby křesťané drželi při sobě.


„Burroughsovo dílo je vynikající ukázkou pastorační teologie puritánů. Již samotný název knihy probouzí naši představivost a podněcuje mysl: Spokojenost se podobá klenotu, kterého bychom si měli nanejvýš vážit; tento klenot je ale zároveň vzácný, a tudíž bychom po něm měli usilovně pátrat.“
– Sinclair B. Ferguson