Kevin DeYoung & Greg Gilbert

Poslání církve

Tváří v tvář současným trendům církve a jejich biblická alternativa

  • Autor: Kevin DeYoung & Greg Gilbert
  • Vydavatel: Didasko
  • Vazba: Měkká
  • Rozměry: A5
  • Počet stran: 268
  • Rok vydání: 2022
  • ISBN: 978-80-88447-06-1

320 

Popis

„Pokud je všechno misie, není misie nic.“
– Stephen Neill

Křesťané dnes definují misii více zeširoka a rozmanitěji než kdykoli předtím. Ubíráme se jako tělo Kristovo stejným směrem, nebo má každý z nás jiný úkol? Někteří tvrdí, že posláním církve je postavit se proti nespravedlnosti, zmírňovat utrpení a dělat co nejvíc proto, aby svět poznal Boží lásku. Jiní se obávají, že církvi hrozí, že se přestane soustředit na Boha, a tudíž kladou důraz na zvěstování evangelia. Zdá se, že lidé poslání církve stále ještě správně nepochopili.

Kevin DeYoung a Greg Gilbert se domnívají, že jako evangelikálové se můžeme v mnohém shodnout, pokud se ovšem budeme na věc dívat ze správného úhlu a svou teologii misie budeme budovat ze stejných biblických stavebních kamenů. DeYoung a Gilbert objasňují klíčové pojmy, jako je království, evangelium a sociální spravedlnost, a pomáhají nám tak dojít ke shodě – sjednotit se na tom, co máme společného – a pustit se do toho, co je skutečným posláním církve.

„Z mnoha knih, které se v poslední době na téma misie objevily, je tato nejlepší, tedy pokud hledáte rozumné definice, jasný úsudek, čtivý text a schopnost zacházet s Biblí.“
– D. A. Carson, výzkumný profesor Nového zákona, Trinity Evangelical Divinity School

„Pozoruhodně vyvážená kniha, která nabízí nápravu, obnovu i pomoc bez ohledu na to, ke kterému ‚misionálnímu‘ směru se přikláníte a který se vám příčí.“
– Matt Chandler, vedoucí kazatel, The Village Church, Highland Village, Texas

„Je to přesně ten druh zdravého biblického úsudku, který v tuto chvíli potřebujeme.“
– Michael Horton, profesor systematické teologie a apologetiky J. Greshama Machena, Westminsterský seminář, Kalifornie

KEVIN DEYOUNG je kazatelem v University Reformed Church ve městě East Lansing ve státě Michigan. Je autorem několika knih, včetně Just Do Something (Prostě něco udělej), editorem knihy Don‘t Call it a Comeback (Neříkejte tomu comeback) a spoluautorem knihy Why We Love the Church (Proč milujeme církev).
GREG GILBERT je kazatelem baptistického sboru Third Avenue v Louisville ve státě Kentucky. Je autorem knihy What Is the Gospel? (Co je to evangelium?) a často píše pro 9Marks Ministries.