Jonathan Leeman

Členství v církvi

Jonathan Leeman vysvětluje, co členství v církvi je a proč je důležité. Zároveň dává biblické důvody, proč by se měl křesťan stát členem místní církve.

  • Autor: Jonathan Leeman
  • Rok vydání: 2023
  • Vydavatel: Didasko
  • Počet stran: 164
  • Rozměry: 127x178
  • Vazba: Měkká
  • ISBN: 978-80-88447-59-7

190 

Popis

Proč by měl křesťan vstoupit do církve?

Členství v církvi je významnou, i když mnohdy opomíjenou stránkou křesťanského života. Dnes se lidé organizovanému náboženství spíš vyhýbají a stále častěji postrádají chuť či odvahu přijímat jakékoli závazky – a to zejména závazky vůči institucím. Jonathan Leeman přispívá k řešení těchto otázek tím, že jasně a na rovinu vysvětluje, co členství v církvi je a proč je důležité. I díky poctivému rozboru konceptu místního církevního společenství tak dokázal představit přesvědčivé důvody pro to, aby se křesťané stali jeho součástí.

„Tato kniha je plná praktických nápadů a užitečných argumentů, které pomohou vyléčit současné křesťany z alergie vůči členství v církvi, autoritě kazatele, vykazatelnosti života a jakémukoli omezování jejich osobní svobody.“ (- TIM KELLER, někdejší vedoucí pastor, Redeemed Presbyterian Church, New York City)

„Stručné, svěží, zábavné, a především biblické. Právě takové vysvětlení a obhajobu členství v církvi jste určitě hledali.“ (– MARK DEVER, hlavní pastor Capitol Hill Baptist Church, Washington, D.C.)

„Praktické. Usvědčující. Biblicky věrné. Jonathan Leeman nám připomíná, že členství v církvi není otázka volby, ale požadavek. Tato kniha je úderná a provokativní, ale současně prostoupená evangeliem milosti.“ (– THOMAS SCHREINER, profesor výkladu Nového zákona na Southern Baptist Theological Seminary)


JONATHAN LEEMAN PhD., je vedoucí editor série 9Marks a jejího internetového časopisu. Je autorem, spoluautorem a editorem více než deseti knih, zejména na téma církve, z nichž v češtině zatím vyšla Církevní kázeň – Jak církev chrání Ježíšovo jméno. Žije s manželkou a čtyřmi dcerami poblíž Washingtonu, D.C., a působí jako mimořádný profesor na Southern Baptist Theological Seminary, Southeastern Baptist Theological Seminary a Reformed Theological Seminary.

Mohlo by se Vám líbit…