Posted on

Biblická konference 2016

PÁTÝ ROČNÍK
BIBLICKÉ KONFERENCE
Název letošní konference zní:
KŘESŤAN A ROZLIŠOVÁNÍ

V dnešní společnosti musí Křesťané čelit mnoha názorům, perspektivám a metodologiím, které se prohlašují za správné, efektivní nebo biblické. Jak mezi všemi těmito názory a pohledy rozlišovat a zůstat přitom věrný Písmu?

 C. H. Spurgeon jednou řekl, “Rozlišování není pouze rozdíl mezi tím co je správné a špatné. Je to rozdíl mezi tím co je správné a téměř správné.” Přijďte s námi růst v poznání Božího slova a ve schopnosti podle něj rozlišovat.


V průběhu kázání bude zajištěn program pro děti od 3 do 12 let, tak aby se rodiče mohli zúčastnit hlavního vyučování.


Mimořádný dárek pro účastníky konference: 

 Každý přihlášený návštěvník dostane knihu od vydavatelství Didasko, “Vezmi Boha za slovo” od Kevina DeYounga.

 Každý účastník také obdrží knižní kupón  se slevou 25% na jakoukoliv knihu Didasko, z. s.  (www.didasko.cz)


PROGRAM konference naleznete ZDE

KDE: Tovačovského 2828/22, Kroměříž 767 01 

[su_gmap width=“750″ height=“350″ responsive=“no“ address=“Tovačovského 2828/22, 767 01 Kroměříž“]

KDY: 10-12. června 2016

ZAČÁTEK8:30-9:45 REGISTRACE

VSTUPNÉ: proběhne dobrovolná sbírka

REGISTRACI naleznete ZDE


UBYTOVÁNÍ nezajišťujeme.

Zde jsou některé možnosti v okolí (nezodpovídáme za kvalitu daných služeb) :
[su_spacer size=“10″]
Sbor BJB Kroměříž (vlastní spacák, karimatka)
vzdálenost od konference: 150 m
[su_spacer size=“10″]
 

Těšíme se na čas strávený ve společenství svatých, u kázání Božího slova a to vše v krásném, historickém, moravském městě, kde věříme najdete vyžití i ve volných chvílích.
kromeriz-e79 652
JB3f6244_42_kromeriz_karasek
Posted on

Seminář výkladového kázání s Dr. Lawsonem

lawson
Přijďte s námi strávit den s Dr. Stevem Lawsonem, který bude učit seminář na výkladové kázání.

 

 

 

V Kroměříži 9. června 2016

08:15–08:45 Registrace – káva/čaj  
09:00–10:15 Lekce #1 Steve Lawson
10:15–10:30 Přestávka  
10:30–12:00 Lekce #2 Steve Lawson
12:00–13:45 Oběd  
13:45–15:15 Lekce #3 Steve Lawson
15:15–15:30 Přestávka  
15:30–17:00 Lekce #4 Steve Lawson
17:00-17:15 Přestávka  
17:15-18:00 Lekce #5 Steve Lawson

[su_spacer]

Místo konání: 
Český biblický institut,
Moravcova 430/16,
767 01 Kroměříž 
 [su_gmap width=“500″ height=“250″ responsive=“no“ address=“ Moravcova 430/16, 767 01 Kroměříž“]
Kdy: 9. června 2016, začínáme v 9:00 dopoledne
[su_spacer]
Způsob registrace:
Pokud se chcete tohoto semináře zúčastnit, prosím o zaslání emailu na: info@cbikromeriz.cz
*prosím napište nám jestli budete chtít studijní materiály vytisknout nebo elektronicky. 
 [su_spacer]
Ubytování:
V případě zájmu je možné přespat v modlitebně BJB ve vlastním spacáku (matrace budou k dispozici).
  [su_spacer]
Poplatek:
Poplatek neúčtujeme. Proběhne dobrovolná sbírka.
  [su_spacer]
Informace:
Jedná se o pokračování semináře, který vyučoval Dr. Lawson minulý rok. Předchozí účast však není podmínkou pro účast na tomto semináři.
 [su_spacer]
V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na výše zmíněný email: info@cbikromeriz.cz nebo telefonní číslo:  734 507 718
[su_spacer]
*Seminář je určen pouze pro muže.
[su_spacer]

Těšíme se na Vás!

Posted on

Svědectví o kurzu Poradenství v krizových situacích

Seminář byl pro mne velkým povzbuzení k vytrvalosti v oblasti studia Božího slova a jeho aplikace v praxi. Dnes je běžné, že se spousta věcí v oblasti pastorace v církvích řeší pomocí psychologických metod a světských prostředků. Častokrát je měřítkem to co momentálně nějak funguje, místo toho co je správné podle Písma a co přináší Bohu slávu (1K 10:31). Někdy je obtížné stát pevně v pravdě Božího slova pod tlaky a kompromisy, které přichází do dnešních církví, v oblasti učení a následně v oblasti života. Tento seminář byl pro mne povzbuzením a utvrzením v tom, že způsob řešení všech (2Pt 1:3) životních situací Pán nechal zapsat do Bible. Obsahově řadím seminář mezi ty nejlepší (z několika desítek), které jsem za 17 let života s Pánem a za více než 10 let ve vedení círvke absolvoval.

– Aleš Novotný (Křesťanský sbor Pyšely)

Kurz byl pro me jedno z nejvetsich pozehnani tohoto roku..Byla jsem vdecna a hrda,ze nam Pan dal takovou moznost tam byt..Bylo mi z pocatku lito,ze ucast byla tak mala,o to vice vsak, jsem byla opravdu vdecna, ze tam jsem..Kurs byl veden Bohem… Kazde slovo bylo pravdive,biblicke a aktualni..Dr.Bill Shanon se nam vsem venoval s laskou a vasni pravdy Boziho Slova. To se mi libilo nejvice,Dr.Bill neucil kompromesy,klicky jina vychodiska,ale pouhou a jedinou pravdu,ktera sebevic se muze nelibit nebo pripadat zastarala na veci vsak nemeni,ze je to stala a nadale jedina pravda…Kazdicke slovo ,at to bylo tema o strachu a uzkosti,nebo zlobe,depresi,nespavost,hyperaktivita,utrpeni,sexualni deviace,poruchy prijmu potravy nebo a to hlavne sborova kazen,drogy a jine zavislosti vse bylo absolutne uceno Pismem. Dr.Bill nam vysvetloval Pismo Pismem:-))) a to bylo velmi originalni a verne Panu…Byl neoblomny,pres vsechny nase natlaky v ruznych tematech,drzel se stale a jedine Slova..Materialy byly velice prehledne pripraveny… U kazdeho tema bylo ukazano co na to rika a uci svet a co na to rika a uci Pismo…Tento kurz je vyborny pro vsechny pastory,kazatele,starsi a take biblicke poradce,kterych je u nas velmi malo a pritom jsou v kazdem sboru tolik potrebni!!! Kurz mel spad,byl maximalne vytezujici,po kazdem tematu byl prostor na otazky vseho druhu… A vzdy,vzdy nam byly Dr.Billem zodpovezeny a podlozeny Pismem.Studium trvala hodinove z 5 min prestavkami pauzou na obed a veceri. Zacinali jsme 9 a koncili 20:00 nekdy pozdeji,nekdy drive.. Buh dal,ze Dr.Bill stihl vsechna dana temata:-)) Pohostinstvi v mistnim sboru Baptistu bylo nad miru skvele,snidane formou svedskych stolu,tekutiny vseho druhu byly neustale k dispozici a k nim i bajecne pochoutky k nakousnuti…Na obedy a vecere jsme chodili 10-15 min prochazkou do ciste a zorganizovane jidelny,kde pripravovali zdrave,chutne a pro oci potesujici pokrmy…Co dodat,tesila jsem se prevelice na tuto konferenci i bez pohosteni.. Neocekavala jsem nic a presto vse predcilo me ocekavani:-))) Cerpat s Dr.Billa bylo opravdove pozehnani..Pan nam vsem ukazal,ze jeste existuji Jeho verni,kteri stoji pouze na Jeho Slovu:-))) Tolik se tesim na dalsi spotkani:-)) Objimam a timto i dekuji Baptistickemu sboru v Kromerizi za realizaci tohoto projektu:-))

– Ida Hrdlickova